Jaką domenę wybrać i gdzie ją kupić
Chcąc posiadać własnego bloga czy stronę internetową zbudowane na niezależnej platformie, nad którymi uzyskujesz pełną kontrolę, niezbędnym jest zbudowanie serwisu w oparciu o system WordPress.org. Takiej niezależności nie oferują platformy: Blogger.com, Blog.pl, Wordpres.com, itp. Dlaczego tak jest, przeczytasz w tym artykule.
Do zbudowania witryny internetowej na platformie WordPress.org niezbędnym jest zarejestrowanie własnej domeny i wykupienie hostingu.
Jaką domenę wybrać
Kilka lat temu bardzo popularnym i skutecznym działaniem było kupowanie nazw domen stanowiących ciąg słów kluczowych (często długich z kilkoma myślnikami). Przykładem mogą być domeny, których nazwy składają się tylko i wyłącznie ze słów kluczowych i to w takiej kombinacji, w jakiej frazy te są wyszukiwane przez innych. Był taki moment, że strony zbudowane na takich domenach lepiej się pozycjonowały, bo domeny zawierały wyszukiwane przez innych słowa kluczowe.
Jednak Google zmienił podejście w tym zakresie. Jeden z updatów algorytmu Google skierowany był właśnie na wyeliminowanie mało wartościowych stron (o kiepskiej zawartości, niespełniających wymagań Google co do jakości i linkowania) zbudowanych na takich domenach.
Obecnie sama nazwa domeny ma minimalne znaczenie w sensie jej wpływu na pozycjonowanie się strony. Zarówno Google, jak i użytkownicy Internetu większą wagę przykładają do stron i domen brandowych. Czyli takich, które wyróżniają się na tle innych zarówno swoją nazwą, jak i wartościową publikowaną treścią. Takie strony są wyżej pozycjonowane od innych, bez względu na nazwę domeny. Odsyłam w tym zakresie do mojego artykułu o inbound marketingu, gdzie w formie infografiki omówione zostały ważne obecnie elementy strategii dobrego pozycjonowania się strony internetowej i zdobywania więcej klientów.
Wracając jednak do tematu domen, największe firmy, które działają na rynkach światowych, mają nazwy (w tym nazwy domen), które nie mają nic wspólnego ze słowami kluczowymi wyszukiwanymi przez innych w danej niszy, np. Google, Coca-Cola, Bosch, Viessmann, Sony, Godaddy, itd.
Są również takie, które częściowo mają coś wspólnego, jednak tylko w małym zakresie, np.: Namecheap, Backupbuddy, Themeforest. Firmy te zbudowały swój wizerunek i markę wokół początkowo nic nieznaczącej nazwy, która z czasem zaczęła być utożsamiana z danym produktem.
Cechy dobrej nazwy domeny
Kupując domenę najlepiej, aby spełniała ona kilka cech:
- była krótka
- była łatwa do zapamiętania
- łatwa do wymówienia
- nie zawierała więcej jak jeden myślnik.
Domeny z własnym imieniem i nazwiskiem, a inne
Warto jest mieć wykupioną domenę z własnym imieniem i nazwiskiem, najlepiej zarówno z rozszerzeniem .com, jak i .pl. Nawet jeżeli w danym momencie nie myślisz o jej wykorzystaniu i stworzeniu własnej strony internetowej, to może ci się przydać później. Jej nie wykupienie przez ciebie, może skutkować wykupieniem jej przez inną osobę, która może mieć to samo imię i nazwisko, ale zajmować się czymś innym.
Taka domena to sposób na zbudowanie własnego profesjonalnego wizerunku w Internecie, jeżeli wiesz w danym momencie, że chcesz, aby to, o czym piszesz było utożsamiane z twoim imieniem i nazwiskiem, jako główna rzecz, którą się zajmujesz.
Nie jest to jednak jedyny sposób na zbudowanie eksperckiego wizerunku w Internecie. Doskonale można taki efekt osiągnąć również budując stronę internetową oczywiście połączoną z blogiem na innej domenie. W moim przypadku jest to evive.pl oraz thesmania.pl.
Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że gdy przyjdzie moment, w którym stracisz zainteresowanie tym, czym się zajmujesz, zawsze możesz sprzedać taką stronę internetową, jako biznes internetowy. Nie widzę takiej opcji w przypadku biznesu zbudowanego na domenie z twoim imieniem i nazwiskiem.
Jaką domenę wybrać: .com czy .pl
Domeny z rozszerzeniem .pl są najlepszymi domenami, jeżeli twoja strona jest skierowania do internautów na rynku w Polsce. W dalszej kolejności rozważałabym rejestrację domeny z innym rozszerzeniem, typu: .com.pl, czy .eu.
W przypadku domen z rozszerzeniem .com jest to najlepszy wybór w przypadku, gdzy działasz na rynku angielskojęzycznym. Jednak nie oznacza to, że strona zbudowana w języku polskim na takiej domenie nie będzie się dobrze pozycjonowała w Polsce. Tak jak wskazałam powyżej nie nazwa domeny ma tutaj decydujące znaczenie, lecz to, co strona zawiera i jak bardzo jest wartościowa dla internautów.
Brak dostępnej wybranej przez ciebie nazwy domeny
Może się zdarzyć i często tak jest, że atrakcyjne nazwy domen są już zajęte. Wówczas wybierz inną nazwę albo inne rozszerzenie (com.pl, eu, com). W tym ostatnim wypadku warto jednak pamiętać o pewnych obostrzeniach.
Nie kupuj nazw domen, które albo są identyczne, albo zawierają w swojej treści nazwę innych firm. Narażasz się bowiem na ewentualny wniosek ze strony takiej firmy o zaprzestanie używania domeny i ewentualne postępowanie sądowe o naruszenie praw do znaku towarowego zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej.
Rejestratorzy domen
Wybraną domenę kupisz u wyznaczonych rejestratorów domen. Takich firm jest bardzo dużo, jest zatem w czym wybierać. O tym przeczytasz jednak w moim kolejnym artykule, gdzie podzielę się z tobą moimi osobistymi doświadczeniami w kontaktach z kilkoma z nich. Mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą ci w wyborze właściwego rejestratora twojej domeny.
Jakie są twoje przemyślenia w zakresie wyboru domeny internetowej?
Na rynku polskim wystarczą zupełnie domeny .pl – chyba, że zamierzamy startować z usługami na świecie (wtedy .com).
Co do .eu (u Ciebie w logo artykułu) … jakoś nigdy te domeny mi nie pasowały.
Niby, że na rynek europejski, ale to bardziej gdy chcemy podkreślić, że jakoś jesteśmy związani tylko z europą.
Na pewno jeśli istnieje już .pl to nie ma co rejestrować .com, .eu
Jacek recently posted..Nowe Allegro – mają być ciągłe zmiany
Dziękuję Jacek za twoją analizę.
Słuszna prawda. Sądzę tak samo.
W przypadku wykupienia domeny .eu i posiadania pod tym adresem strony firmy, istnieje niebezpieczeństwo pomylenia adresu przez klienta i wejście na domenę .pl o tej samej nazwie.
Ja również jestem zwolennikiem końcówki PL na naszym rynku. Po co marnować potencjał wykreowany przez mass media. Ja sam z przyzwyczajenia zawsze w pierwszej kolejności wpisuje końcówkę PL – gdzie następnie zaskakuje mnie fakt, że trafiłam na złą stronę.
Łukasz Kaźmierczak recently posted..Co to jest domena interentowa? Jak wybrać nazwę domeny?
Jak zwykle b.dobry i konkretny wpis Justyno i ciekawość moją wzbudza: „…Jeden z updatów algorytmu Google skierowany był właśnie na wyeliminowanie mało wartościowych stron (o kiepskiej zawartości, niespełniających wymagań Google co do jakości i linkowania)”.
Samo rozumienie przez naszych blogerów istoty „contentu” w blogu jest do dziś (z nielicznymi wyjątkami) słabe. Światowy wyścig w udoskonalaniu contentu wydaje się być jak maksymalnie rozpędzony pociąg. Więc może po prostu jasno i wyraźnie: blog jest contentem i jako taki powinien być tworzony. Im szybciej to zostanie zrozumiane przez blogujących – tym lepiej dla nich samych.
Wracam do mojego pytania: czy to Google (w swej techniczności algorytmowej) decyduje o jakości contentu czy raczej to content decyduje o 'klikalności’ i pozycjonowaniu? Jak sądzisz;)
pozdrawiam serdecznie,
es
Elwira Stadnik recently posted..Jak wzmocnić poczucie własnej wartości
Witaj Elwiro,
dziękuję za twój komentarz.
Odpowiadając na twoje pytanie – jakość tworzonej przez ciebie treści na blogu (następnie zainteresowania się nią przez inne osoby) jest podstawą do oceny przez Google czy twój blog będzie spozycjonowany wyżej czy niżej. Do tej oceny dochodzi również analiza linków wychodzących, jak i przychodzących do twojej strony.
Chyba źle sformułowałam pytanie, ponieważ ja doskonale wiem, co stanowi jakość contentu w moim blogu (lub innych)
Pytanie brzmi: jak Google klasyfikuje „jakość” contentu.
pozdrawiam:)
Elwira Stadnik recently posted..B2B / B2C muszą mieć nowe oblicze
Wklej kawałki swojego tekstu w wyszukiwarkę, jeśli wyskoczy jedynie Twój artykuł, to będzie oznaczało, że jest to unikalny tekst 😛
Łukasz Kaźmierczak recently posted..Ranking domen TOP 50 rejestratorów według ceny – sprawdź gdzie kupić!
Polskie znaki:
Ponieważ nie miałem wolnej domeny bez polskich znaków, wpadłem na szaleńczy desperacki pomysł i zarejestrowałem domenę z polskimi znakami. Jaki koszmar przeżyłem dalej, żeby wordpress multi user działał, to szok.
Polskie znaki, to nie jest taki lajcik, jakby mogło się to wydawać. np ://xn--koowdkarskie-7vb58c.pl/
to kołowędkarskie. W przeglądarce adres wygląda normalnie, po przekopiowaniu wygląda tak jak powyżej.
Podobnie nazywają się katalogi.
Popełniłem duży błąd kupując domenę z polskimi znakami i ta domena jest do zatopienia.
Witaj Sławku,
dziękuję za świetny przykład 🙂 Zdecydowanie używanie polskich znaków w nazwie domeny nie jest dla nas korzystne 😉
No i należy pamiętać o tym, że gdy napiszemy nazwę naszej firmy razem – jako domenę – ważne aby nie wychodziły z tego różne śmieszne aczkolwiek mało zachęcające klientów kwiatki. Najlepszym przykładem jest strona firmy Pen Island, którzy wykupili domenę penisland.net Może być śmiesznie 😀
Adrian Strójwąs recently posted..Walka z bezrobociem
@ Adrian Strójwąs,
doskonały przykład na choć krótką domenę, to nie do końca jednoznaczną 😉
A jak wygląda pozycjonowanie na polskim rynku domen innych krajów? np. mojadomena.es
Rafał recently posted..Test drugi
Witam
Rozmawiałem ostatnio z kolegą i stwierdził on, że po roku używania domeny zakupi nową, nie będzie płacił za jej przedłużenie. Jak dla mnie to błąd, bo domena im starsza tym lepsza i dlatego polecam kierować się przy zakupie ceną wyższą, a tańszą przy ponownej opłacie przedłużającej.
To tyle słów ode mnie pozdrawiam 😀
Dominik recently posted..Efektywne zarządzanie czasem
@ Dominik,
tak, wiek domeny jest jednym z parametrów branych pod uwagę przez Google w pozycjonowaniu stron.
Zdecydowanie polecam pięlęgnowanie posiadanych ciekawych domen 🙂
Witam
Jeśli chodzi o domeny to chyba warto położyć nacisk na łatwość zapamiętania, niech internauta nie musi rozmyślać jaka jest nazwa i czy na pewno dobrze zapamiętał. Tak jak piszesz w artykule – dwa wyrazy rozdzielone myślnikiem powinny być wystarczające albo jeśli się uda (i domena jest wolna rzecz jasna) to nawet tylko jeden. Osobiście nie mogę przetrawić adresów typu tojestjakassuperdomena.rozszerzenie.
A co sądzisz o domenach regionalnych – czy jeśli ktoś działa na terenie jednego miasta/województwa to mają one sens ?
Pozdrawiam
Andrzej recently posted..Hanvon Art Master III 0604
Witaj Andrzeju,
podaj przykład domeny regionalnej, o którą pytasz…
Sam dla strony firmowej używam domeny regionalnej i nie ma z tym żadnego problemu.
Upgrade algorytmu google jeśli chodzi o regionalne domeny czy EMD trafiają w strony kiepskiej jakości.
Jak jest conect to jest pozycja i cała tajemnica
Tomasz Wydra recently posted..audyt seo
@ Justyna
Witam
Nie chodziło mi o konkretną domenę regionalną, raczej o całościowe ujęcie – czy warto używać ich jeśli dana firma działa tylko w wąskim wycinku terytorialnym np. jedno miasto. Jeśli chodzi o moje domeny to w tej chwili nie mam żadnej regionalnej. Ale chyba dostrzegam zaletę regionalnej domeny – łatwiej o wolną domenę z pożądaną frazą. Przy czym nie chodzi mi o frazę która (teoretycznie tylko) miałaby pomóc w wynikach google a raczej frazę w domenie, która pomoże internaucie (czyli potencjalnemu klientowi z jakiegoś regionu) zapamiętać adres strony lub w jakiś inny sposób skłonić do odwiedzin.
Pozdrawiam
Andrzej Sołtysiak recently posted..Wacom Bamboo3 Pen & Touch czyli piórkiem i palcem malowane
Pl nie jest warta ceny.
Cześć Justyno 🙂
Osobiście uważam, że w ogóle używanie jakichkolwiek myślników w nazwach domen to błąd.
Podstawą dobrej domeny jest „test telefoniczny”. Jeśli domena jest łatwa do zrozumienia, gdy słyszę ją przez telefon to znaczy, że jest dobra.
Z tego wynika kilka wniosków:
1. Max 2 wyrazy
2. Minimum polskich znaków diakrytycznych (óćśżźęą)
3. Żadnych znaków przestankowych (taki znak jak myślnik wizualnie jest prostym, krótkim znaczkiem – , ale mówiony przez telefon przybiera wieloznaczną postać pauzy, myślnika, kreski… po prostu przestaje być jednoznaczny)
4. Najlepiej wyrazy z polskiego słownika. Już sobie wyobrażam Justyno jak tłumaczysz pisownię „evive” przez telefon…
Jest jeszcze jedna zasada, która nie wynika bezpośrednio z testu telefonicznego, ale jest jakby zaawansowaną koncepcją. Wykorzystuje ona pewną dziurę w systemie dźwiękowym naszego mózgu.
Zdarza Ci się czasem powtarzać w kółko kilka słów z piosenki, albo zwrot, który szef powiedział i tak Ci to utkwiło, że się zapentliło?
Niektórzy sprytni twórcy nazw potrafią to wykorzystać. Oto przykład domeny, którą wymyśliłem dla klienta kilka lat temu: ProModero.pl
Wewnątrz tego zlepka są 2 rymy dokładne lub jak ktoś się głębiej przyjrzy to nawet 3 niedokładne 🙂
Jednocześnie nazwa przekazuje skojarzenia związane z profesjonalizmem i odnawianiem (moder…nizacja / modern – nowoczesny). Reguła korzystania z polskich słów jest tutaj nagięta, ale klienci firmy są dużymi inwestorami i w większości mają angielski w małym paluszku.
Można także zastosować inną ciekawą strategię. Dzisiaj u większości rejestratorów dostępne są bardzo różne rozszerzenia domen, nad którymi czasem też warto się zastanowić.
Przykład dla mnie powalający na kolana:
Świetna agencja interaktywna produkująca szablony do wordpressa ma nazwę Paralellus i domenę para.lell.us
Moim zdaniem mistrzostwo 🙂
Kolejny przykład. Tym razem połączenie wykorzystania typowego słowa kluczowego, ale wraz z budowaniem odpowiedniego postrzegania: SzybkaNauka.pro
Nie zawężałbym swojej kreatywności wyłącznie do domen .pl… chociaż warto od tego zacząć.
Jeśli chodzi o słowa kluczowe w domenie to google nie jest w stanie rozpoznać jaka nazwa jest nazwą brandu, a jaka nie. Każda domena ma w sobie słowa kluczowe. Zobacz, że fraza „coca cola” ma w google mnóstwo wyszukań tak samo jak np. „domena internetowa”.
Google po prostu wprowadziło mocne filtry na strony, które za bardzo skupiały się na jednej frazie i powtarzała się ona zbyt często na wszystkich podstronach. To wygląda nienaturalnie i takie strony (które dodatkowo były jeszcze słabo rozbudowane – mini-strony) spadły w wyszukaniach.
Jest jeszcze jedna rzecz, o której mogę dodać coś od siebie.
W tytule artykułu zasugerowałaś, że zdradzisz, gdzie kupić domenę… a potem generujesz oczekiwanie mówiąc, że o tym w kolejnym artykule 🙂 spryciara 🙂
Ja jak zaczynałem ebiznes prawie 8 lat temu złapałem się na wszechobecne reklamy Nazwa.pl. Ojj jak moje finanse ucierpiały po 2 latach mozolnego kombinowania w Internecie, po omacku, bez rezultatów, gdy zebrało mi się na koncie 4 domeny i 500 zł do zapłacenia za nie.
Nie ma nic bardziej bezsensownego jak bulenie ponad 100 zł za przedłużenie domeny. Teraz mam 10 domen i za każdą płacę 35 zł za przedłużenie na kolejny rok. Wszystko dzięki genialnej firmie OVH.pl, którą serdecznie wszystkim polecam. Zwłaszcza osoby, które chcą rozwijać blogi i strony w małych niszach.
Dziękuję Arturze za interesujący komentarz.
OVH jest również moim najlepszym wyborem dla rozszerzeń domen polskich, ale o tym więcej w kolejnym artykule już wkrótce.
Nazwa domeny Paralellus bardziej kojarzy mi się z medycyną oraz z jeszcze innej strony z paralelą czyli porównywaniem do siebie różnych rzeczy, co nie wypada zbyt kreatywnie dla strony sprzedającej szablony 😉
Google bardzo dobrze rozpoznaje słowa kluczowe w domenie. Coca Cola stało się słowem kluczowym właśnie z uwagi na zbudowanie silnej marki przez firmę. „Domena internetowa” jest generycznym słowem kluczowym, które zawsze będzie wyszukiwane. Coca Cola nie byłaby wyszukiwana, gdyby nie włożenie lat pracy w zbudowanie marki, bo kiedyś Coca Cola było nic nie znaczącym słowem, w przeciwieństwie do frazy „domena internetowa” (oczywiście od momentu funkcjonowania internetu).
Update Google brał pod uwagę szereg różnych elementów, słabość samej strony oraz dodatkowo nazwę domeny, tak jak wspomniałam w artykule. Mało wartościowe strony to zarówno te, które nie publikują żadnej treści, albo ją duplikują, albo przesycają słowami kluczowymi. Do tego dochodzi oczywiście również analiza zaplecza linkowego.
Hm, ten operator rzeczywiście wygląda ciekawie jeśli chodzi o domeny, mają też regionalne (nie wszystkie np. nie widziałem lublin.pl – zakładam, że jest więcej takich domen). Chyba trzeba będzie się zastanowić nad powolną migracją do nich, przynajmniej na próbę.
@ Andrzej w tamtym roku przeniosłam moje domeny do ovh i jestem bardzo zadowolona.
Tylko problem jest taki że dobrych domen z krótkimi nazwami nie zostało za dużo. Jak mamy szczęście to możemy liczyć na to że ktoś nie przedłuży abonamentu i fajna domena wpadnie do obiegu.
Kasia recently posted..Peeling cukrowy
Kasiu bo nazwą domeny powinna być nazwa firmy a nie słowo kluczowe. Domeny EMD mają w zależności od jakości coraz mniejszą rację bytu w serpach.
Zauważyłem jedna prawidłowość wyciągając domeny z filtra. Częściej kiepsko pozycjonowane są domeny nie brandowe.
Tomasz Wydra recently posted..audyt seo
Najlepsza domena wg mnie to domena krótka, koniecznie .pl i najlepiej ze słowem kluczowym w nazwie.
Ja chciałem tylko powiedzieć, żeby każdy kto decyduje się na rejestrację domeny, podczas wybierania „promocji za darmo”, sprawdził ile kosztuje odnowienie, gdyż zazwyczaj domeny za zero złotych więcej kosztują na przestrzeni czasu i czasem jest to suma kilkukrotnie wyższa niż w przypadku domen zarejestrowanych odpłatnie. Przykłądowo – firma house rejestruje za darmo a potem co roku płacimy 123 zł z Vat, podczas gdy gdzieś indziej można zamówić domenę za 13zł z vat a potem jedynie 59zł z vat. Wciągu 2 lat przepłacamy podwójnie.
Emil recently posted..Inna reklama to skuteczna reklama
Cena jest też zależna od rozszerzenia i więcej zapłacimy za .pl niż za .com lub .com.pl przy późniejszym przedłużaniu.
Natomiast co do samych domen, to wstawienie myślników w nazwie domeny, to czasami można spotkać różne twory wielomyślnikowe, wyjątkowo trudne do zapamiętania.
Dominik recently posted..Ciekawostki językowe za granicą – etniczne neologizmy i …
Na rynku polskim działają najlepiej domeny .pl . W drugiej kolejności .com. Cała reszta ściga się o pozostałe miejsca. Te 2 końcówki są jednak najlepsze – choć to tylko moje skromne zdanie 🙂
Jeszcze 4, 5 lat temu można było „z palca” zarejestrować domeny perełki. W szaleńczym tempie rośnie świadomość internautów możliwościami zakupu domen, łatwego postawienia własnych stron.
Chyba najwyższy czas wykupić domenę z własnym imieniem i nazwiskiem, bo jeszcze wolna. Wciąż mam dylemat co do myślnika. Z myślnikiem adres wygląda bardziej przejrzyście.
jakie jest wasze zdanie na temat myślników w domenach. Na angielskojęzycznym rynku z braku wolnych nazw domen, stawianie 2 myślników to norma.
Uważam, że na dłuższą metę lepiej postawić na unikalną nazwę firmy. Jeśli już nazwa jest pospolita to, aby nie kojarzyła się z branżą, w której działa firma. Tą samą nazwę zastosować w domenie. Dlatego nazwa powinna być w miarę krótka i łatwa do zapamiętania. Domeny marek nie powinny mieć myślników i na to stawiam, choć są wyjątki jak Coca-cola.
Myślników w nazwach domeny warto zastosować do stron, które chce się pozycjonować na dane słowa. Wciąż unikalna nazwa produktu i tym samym domena jest lepszym rozwiązaniem, niż pospolita nazwa.
Paweł Protaś recently posted..Jak przenieść WordPressa na inny serwer? – część 1
Od początku roku na rynku adresów stron zaczęły funkcjonować, tzw. Domeny globalne. Myślę, że warto pokusić się o ciekawe, niepowtarzalne nazwy, które dobrze wyróżnią twój biznes. Wpisz w Google hasło nowe domeny globalne i wyskoczą ci firmy oferujące fajne nazwy.
Polecam Świat domen 24 bo odnowienia domen nie są wygórowane jak i same wykupienie i również bardzo przyjemny hosting przyjemna pomoc telefoniczna.
A rozważałeś kupno domen w formie hurtu? Bo sam przedtem nie wiedziałem, ale można kupić parę domen za jednym zamachem po bardzo korzystnych cenach. Takie coś oferuje hrd.pl. Zobacz cennik, bo tam cena zależy od ilości nabytych sztuk domen
Nie polecam takiego rozwiązania jak rejestrowanie domeny które stanowią ciąg słów kluczowych, w mojej ocenie dobra nazwa ma budować markę, być prosta i łatwa w zapamiętaniu. Bez myślników i z końcówką .pl no chyba że uderzamy w inne rynki niż Polski.
jokerblog recently posted..Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?
Hm.. bardzo często dostaje pytania od znajomych czy lepiej w przypadku domena=nazwa firmy kupować tylko pl, czy wszystkie dostępne popularne rozszerzenia. Jeżeli tak to jakie?
Drugie pytanie które mi zadają dotyczy wykorzystania tych domen. Osobiście radzę zrobić pełne przekierowanie ruchu ze wszystkich domen na jedną główną np. z końcówką pl. Co na ten temat radzą fachowcy?
Jeżeli nie macie nic przeciw, chętnie zacytuje Waszą odpowiedź na łamach mojego portalu.
Dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam!
Najlepsza domena wg mnie to domena krótka i najlepiej ze słowem kluczowym w nazwie.