3 profesjonalne szablony sklepowe do WordPress: ich design i funkcje
W jednym z moich ostatnich artykułów pisałam o zaletach posiadania sklepu internetowego zbudowanego w oparciu o WordPress. Przeanalizowałam wówczas również kilka rozwiązań umożliwiających łatwe stworzenie takiego sklepu. Podałam także przykłady profesjonalnych szablonów do sklepu na WordPress.
Dzisiaj więcej na temat 3 wybranych przeze mnie i używanych szablonów sklepowych. Każdy z nich posiada dużo różnych opcji. Również każdy z nich współpracuje z nieodpłatną wtyczką woocommerce, która stanowi niezbędny element sklepu internetowego na WordPress.
Nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie w tym zakresie, jednak jest to aktualnie moje ulubione narzędzie, przetestowane w porównaniu z innymi podobnymi rozwiązaniami. Więcej o tym pisałam w artykule cytowanym przeze mnie na początku tego wpisu na blogu.
3 wybrane szablony do sklepu internetowego z WordPress
1. Szablon sklepowy Maya
Ten szablon ma wbudowanych tyle opcji zarówno w zakresie designu, jak i jego funkcji, że możliwość stworzenia za każdym razem wyjątkowego sklepu jest praktycznie nieograniczona.
Design Maya
- Do wyboru uzyskujesz 9 sliderów do zastosowania w obrębie sklepu. Są to slidery wyświetlające zdjęcia na całą szerokość strony z napisami, bądź bez, ze zdjęciami na część szerokości strony, z opisami w różnych miejscach, z różnym sposobem zmieniania się zdjęć oraz tak jak na stronie demo szablonu uzyskujesz dom dyspozycji slider pozwalający na rozłożone w czasie dodawanie elementów do danego obrazka..
- Możesz w łatwy sposób korzystając z ustawień w panelu skórki zmieniać kolory we wszystkich częściach sklepu, czcionki, tło.
- Możesz w łatwy sposób zdecydować, czy chcesz prostą stopkę, czy bardziej rozbudowaną o dodatkowe widety.
- Możesz w dowolny sposób zaprojektować wygląd strony głównej. W łatwy sposób wybrać wyświetlanie pasków bocznych, bądź nie. Zdecydować, jakie elementy mają się wyświetlać pod sliderem: produkty ze sklepu (najnowsze, bestsellery, z dnaje kategorii; w formie małego lidera, czy też w jednym rzędzie). Możesz dodać opinie klientów sklepu wyświetlane w formie slidera z tekstem.
- Masz do wyboru 3 różne designy dotyczące wyświetlania strony blogowej (duże, małe zdjęcia i ich różny układ).
- W przypadku każdej strony możesz ustawić wyświetlanie sidebarów wyświetlających różne elementy. Czyli inne widgety mogą zostać wyświetlone w pasku bocznym na stronie sklepu z produktami, a inne na stronie blogowej, jeszcze inne na stronie kontaktowej, itd.
- W zakresie widgetów otrzymujesz do dyspozycji: slider ze zmieniającymi się opiniami klientów, widget tekstowy z wbudowanymi ikonkami do wyboru, widget twitter, Google Map, widget do wyświetlania galerii oraz do łatwego wstawiania tekstu wraz ze zdjęciem.
- I wiele innych opcji w zakresie designu.
Funkcje Maya
- Możliwość dodania portfolio oraz stworzenia galerii zdjęć.
- Responsywność.
- Łatwe wstawianie logo i favikonu.
- Możliwość stworzenia ładnego formularza kontaktowego.
- Możliwość dodania własnych wybranych obrazków do slidera i opisu oraz połączenia go z wybranym linkiem URL.
- Częściowo przetłumaczona wersja polska szablonu załączona wśród plików szablonu. W łatwy sposób można przygotować polskie tłumaczenie szablonu.
- I inne.
Przeczytaj więcej i zobacz szablon sklepowy Maya na Themeforest
2. Szablon sklepowy Clip Cart
To szablon sklepowy, który współpracuje z frameworkami Thesis (1 albo 2) oraz Genesis
Ta skórka daje również bardzo szerokie możliwości jej przerobienia i adaptacji do własnych potrzeb. Jednak wszelkie większe zmiany wymagają znajomości html i css.
Design Clip Cart
- Do wyboru otrzymujesz 5 różnych wersji kolorystycznych: czerwony, niebieski, zielony, różowy, szary.
- Masz do dyspozycji narzędzie do dodatkowej stylizacji tekstu poprzez tworzenie ładnie wyglądających list, przycisków, wyróżnionych fragmentów tekstu, kolumn i innych.
- Możesz dostosować do własnych potrzeb wyświetlanie się slidera.
- Otrzymujesz widgety dostosowane do łatwego wstawiania reklam w różnych formatach, galerii zdjęć, filmu video i Twitter.
- Możesz wybrać czy dane strony mają się wyświetlać z paskiem bocznym, czy też nie.
Funkcje Clip Cart
- Responsywność.
- Łatwe wstawianie logo i favikonu oraz baneru do górnej części strony.
- Możliwość dodania własnych wybranych obrazków do slidera i opisu oraz połączenia go z wybranym linkiem URL.
- Wystylizowany landing page.
- Dostępne u mnie tłumaczenie Thesis na język polski w przypadku zakupienia go przez moją stronę. Możliwość przygotowania tłumaczenia szablonu ClipCart na język polski.
Przeczytaj więcej i zobacz szablon sklepowy Clip Cart
3. Szablon sklepowy Bellissima
Kolorowy szablon do zbudowania sklepu internetowego na WordPress. Oto szczegółowe opcje tego szablonu:
Design Bellissima
- Do wyboru otrzymujesz 5 różnych wersji kolorystycznych: czerwony, niebieski, zielony, purpurowy, pomarańczowy.
- Masz do dyspozycji narzędzie do dodatkowej stylizacji tekstu poprzez tworzenie ładnie wyglądających list, przycisków, wyróżnionych fragmentów tekstu, kolumn i inne.
- Możesz dostosować do własnych potrzeb wyświetlanie się slidera.
- Otrzymujesz widety dostosowane do wyświetlania galerii zdjęć, produktów, możliwości subskybcji bloga, czy wyświetlania najbardziej popularnych wpisów na blogu.
- Możliwość wyboru designu z paskiem bocznym po lewej, bądź prawej stronie.
Funkcje Bellissima
- Responsywność.
- Łatwe wstawianie logo i favikonu oraz baneru do górnej części strony.
- Możliwość dodania własnych wybranych obrazków do slidera i opisu oraz połączenia go z wybranym linkiem URL.
- Obecnie nie jest dostępna wersja polska szablonu. Szablon dostępny jest po angielsku, niemiecku i hiszpańsku. W łatwy sposób można przygotować polskie tłumaczenie szablonu.
- Dodatkowo wystylizowany formularz kontaktowy.
- Możliwość dodania Portfolio i Galerii zdjęć.
Przeczytaj więcej i zobacz szablon sklepowy Bellissima
Podsumowanie
Najbardziej wszechstronnym z zaprezentowanych szablonów jest Maya. Ma on najwięcej opcji zarówno w zakresie designu, jak i rozwiązań funkcjonalnych. Pozwala on na stworzenie zupełnie unikalnego, eleganckiego sklepu połączonego z blogiem bez konieczności znajomości html and css.
ClipCart również pozwala na dużą dowolność w dostosowaniu szablonu do własnych potrzeb, jednak wymaga to już bardziej zaawansowanej wiedzy i umiejętności w zakresie html i css. Jego dużą zaletą jest natomiast jego funkcjonowanie w oparciu o Thesis, będący najlepszym frameworkiem SEO.
Bellissima ma znacznie mniej opcji niż Maya. Wyróżnia go dość oryginalny design (w tym wbudowane zestawy kolorystyczne), pasujący jednak, moim zdaniem, jedynie do wybranych typów sklepów w zależności od rodzaju oferowanych produktów. Mniej opcji oznacza również mniej ustawień, jeżeli chcesz szybko osiągnąć spodziewany efekt.
Cena szablonów:
- Maya – $60
- Bellissima – $55
- ClipCart – można go otrzymać poprzez wykupienie członkowstwa w Themedy, które daje również dostęp do kilkunastu innych pięknych szablonów współpracujących z Thesis 1 i 2. Cena planu rocznego to $99. Dodatkowo musisz również kupić Thesis, który jest niezbędnym wymogiem dla funkcjonowania ClipCart. Clip Cart jest bowiem skórką do Thesis. Alternatywnie możesz zamówić u mnie wykonanie sklepu, wówczas unikasz konieczności wykupienia obu licencji. Ja zapewniam obie.
A jakie są twoje ulubione szablony sklepowe współpracujące z WordPress i woocommerce?
Jarek
29 kwietnia 2013, 11:26 amWordpress jest niesamowity. Dużo usług i produktów pisze/mówi o sobie, że są taką czy inną rewolucją, ale przeważnie to mocne nadużycie. Wordpress, to jak rozbudowany i prosty zarazem jest, to prawdziwa rewolucja. Coraz mniej musisz wiedzieć, żeby postawić od strony technicznej coraz lepsze serwisy/sklepy/blogi. Coraz mniej jest barier dla ludzi, którzy chcą coś ciekawego publikować czy sprzedawać. Super!
A co do samego wpisu, Maya jest całkiem ładna. Po kilku przeróbkach mogłaby by nawet niezłe wrażenie robić. Ale pozostałe dwa to koszmarne paskudztwo ;p Pozdrawiam 🙂
Jarek recently posted..Trampolina ogrodowa z siatką 140cm (4,5ft) PRO [cena: 204,00 zł]
Justyna Bizdra
29 kwietnia 2013, 4:53 pm@ Jarek,
dziękuję za twój komentarz.
Design to oczywiście kwestia bardzo subiektywna 🙂
Mateusz
30 kwietnia 2013, 9:42 amPrzyda się ten wpis do inspiracji bo projektowanie na potrzeby internetu to jest jedna z moich największych pasji;)
Mateusz recently posted..Zawód adwokata czy to dobry wybór?
Patryk
6 maja 2013, 10:09 amJest dużo wspaniałych motywów nie tylko te płatne 🙂 w sieci można znaleźć rożnego rodzaju darmowe „Perełki” jak ktoś nie ma pieniędzy na start i zdecyduje się na darmowy motyw do WordPressa i woocommerca, na pewno coś znajdzie 🙂 wystarczy poszukać.
Z tych 3 powyżej nie zdecydowałbym się na żadnego, za cenę juz 45$ mogę zakupić naprawdę piękne i eleganckie motywy 🙂
Patryk recently posted..Darmowy Baner Black Red
Adrian
6 maja 2013, 10:05 pmCoraz większa grupa blogerów porusza tematykę płatnych szablonów, z jednej strony to i dobrze bo w Polsce jeszcze mało kto korzysta z gotowych rozwiązań, a nie kiedy wychodzą znacznie taniej niż dedykowane szablony na zamówienie.
Adrian recently posted..Tera Online
Łukasz
10 maja 2013, 3:23 pmW internecie jest mnóstwo darmowych motywów. Sam swego czasu szukałem czegoś ciekawego i zawsze znajdzie się jakiś ciekawy rodzynek ;).
Justyna Bizdra
13 maja 2013, 6:44 pm@ Łukasz,
bez wątpienia można znaleźć darmowe ciekawe szablony. Pytanie tylko, ile czasu musisz poświęcić na znalezienie właśnie tego „rodzynka”, jakie umiejetności i wiedzę musisz posiadać, aby ocenić, że to jest właśnie „rodzynek”, że po instalacji nagle się nie okaże, że masz konflikty z różnymi wtyczkami, że kod szablonu zawiera błędy, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy, aby naprawić swoja stronę i edytować szablon z uwagi na jego błędy. Ile to wszystko kosztuje? Tutaj należy pamietać, że darmowe szablony instalujesz na własną odpowiedzialność i graniczy z cudem znalezienie takiego, do którego otrzymasz nieodpłatną pomoc techniczną, co ma miejsce w przypadku profesjonalnych szablonów.
Darmowy szablon sklepowy? Radzę się dobrze zastanowić nad wybraniem takiego rozwiązania…
To tylko niektóre cenne pytania, które każdy kto szuka darmowych rozwiązań, powinien sobie zadać.
Ania
24 maja 2013, 2:25 pmSzablony są naprawdę ciekawe. Jednak przydałoby się poradnik jak krok po kroku uporać się z dopasowaniem ich do naszego języka.
Ania recently posted..Pokój dla chłopca w każdym wieku – porady, pomysły, uwagi
Justyna Bizdra
24 maja 2013, 4:29 pmDziękuję Aniu za twój feedback.
miki
3 czerwca 2013, 12:05 pmSądzę, że Maya jest najlepsza. Swoją drogą zauważyłem, że Google w swoich aplikacjach samo nawiązuje do takich prostych styli, tak więc idealnie komponuje się w nowe trendy 😀
miki recently posted..Ranking notebooków Samsunga do 3500 złotych
Maciej
22 lipca 2013, 1:07 pmSzablony są na prawdę bardzo ładne i zgadzam się z gospodynią że lepiej wydać pieniądze na pewny i sprawdzony Theme niż borykać się zwłaszcza przy sklepie z trudnościami który z góry i tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ja osobiście z WP mam kontakt od 2 tygodni robię stronę swojej zajawki która mam nadzieje przerodzi się w biznes, zdecydowałem się na darmowy szablon sprawdzając wcześniej jego możliwości, póki co na razie eksperymentuję i jestem zadowolony z rezultatów, więc decyzję każdy musi podjąć i tak sam 🙂 Pozdrawiam wszystkich W-pressowiczów 😀
Blanco
24 lipca 2013, 9:58 amWitam,
Zakładam obecnie sklep internetowy i szukam najlepszego szablonu. Produkty na stronie to torebki itp. wizualnie podoba mi się Maya. Zanim jednak wydam pieniądze na profesjonalny szablon (jestem na to gotowy) chciałbym się upewnić, że rzeczywiście w prosty sposób da się zrobić stronę, na której WSZYSTKO jest po polsku… Opcje czy też cała obsługa po angielsku mnie nie przeraża bo ja angielski znam ale dla klienta musi być wszystko po polsku. Czy rzeczywiście łatwo jest dostosować Maye?? Prowadzę od jakiegoś czasu serwis internetowy na darmowym szablonie i wiem, że z tym tłumaczeniem jest różnie. Czasem by uzyskać coś po polsku na stronie trzeba edytować kod, a nie jestem w tym dobry…
Poza tym genialny blog i mam nadzieję jeszcze wrócić do pytań!
Justyna Bizdra
9 sierpnia 2013, 10:10 pmBlanco,
Maya jest tylko częściowo przetłumaczona na polski.
Jeżeli szukasz profesjonalnego serwisu w zakresie wykonania pełnego tłumaczenia Maya napisz do mnie.
Sebastian
31 lipca 2013, 1:25 pmNie miałem wcześniej do czynienia z szablonami Maya, ale cieszę się że teraz na nie trafiłem, bo zastanawiałem się nad kupnem kilku szablonów elegantthemes. Dzięki za wpis, mój zakup ulegnie modernizacji;) . Świetna prezentacja.
Sebastian recently posted..Problemy z kręgosłupem u informatyka
4forms
31 lipca 2013, 11:59 pmBardzo przydatna sprawa. Fajne szablony. Jednak do sklepów preferowałbym inne silniki takie jak presta. Wordpress średnio nadal się do tego nadaje.
Artur
2 sierpnia 2013, 6:04 pmJustyna, tak przy okazji Thesis, bo wiem, że jesteś od niego specjalistką, czy Thesis nie wysypał Ci się po ostatniej aktualizacji WP do 3.6. Bo mi p. nie działa Skin Editor.
Artur recently posted..Program Witamy Oriflame – katalog 10 / 2013
Justyna Bizdra
9 sierpnia 2013, 10:04 pmArtur,
nie mam takiego problemu, pytałeś na forum Thesis?
Karol
24 sierpnia 2013, 1:31 pmNoszę się z zamiarem kupna gotowego szablonu sklepu przystosowanego do woocommerce na stronie themeforest.com i mam pytanie. Wszytskie szablony na themeforest.com są anglojęzyczne i czy każdy szablon można dostosować pod polskie znaki?
Justyna Bizdra
26 sierpnia 2013, 6:51 pm@ Karol,
nie spotkałam się jeszcze z szablonem, którego nie możnaby było dostosować do polskiego języka. Nie powinienieś mieć problemów.
Ziemowit
28 sierpnia 2013, 7:50 pmJa pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z blogowaniem, poszedłem do firmy zajmującej się robieniem stron. Moim pierwszym błędem było to, że zapytałem czy za 2500zł da się zrobić fajną stronę. Odpowiedź brzmiała twierdząco. Stronę robili mi ponad 2 miesiące a na koniec podliczyli prawie 3000zł.
Jak się później okazało, była ona postawiona na szablonie z eleghanta:))
Teraz się śmieje, bo takie strony stawiam w godzinę, bez większego spinania się.
No cóż nie zawsze trafia się na uczciwych ludzi:)))
Ziemowit recently posted..Piosenka “Na luzie”
Maks
2 grudnia 2015, 7:03 pmZamierzam otworzyć sklep internetowy wykorzystując WordPress.
Czy możliwe jest dodanie funkcjonalności sklepu do szablony, który z założenia sklepem nie jest?
Justyna Bizdra
6 grudnia 2015, 5:35 amWitaj Maks,
tak, jest to możliwe, ale nieopłacalne kosztowo. Lepiej od samego początku wybrać szablon z wbudowaną funkcjonalnością woocommerce.
Felix
7 grudnia 2015, 5:58 pmOczywiście to możliwe, ale czy warto?
Łatwiej kupić już gotowy szablon, z wszystkim, czego potrzebujesz.
Tak, to nie jest tanio, ale za jakość trzeba płacić. Na przykład, ja kupowałem na templatemonster.com/pl/type/szablony-wordpress
I jest bardzo zadowolony.