Marketing Internetowy Ujarzmiony

Gdzie założyć bloga za darmo – zalety i wady oraz różnice

Jeśli czytasz ten artykuł, bo szukasz informacji na temat tego, gdzie założyć bloga za darmo, to polecam dwie platformy. Jedną jest WordPress.com, a drugą Blogger.com. WordPress został stworzony przez Matt’a Mullenweg, natomiast Blogger należy od 2003 r.  do Google. W obu przypadkach, niezbędnym jest założenie kont na tych platformach. Jednak, tak jak w odniesieniu do wszystkich innych produktów Google, jeśli masz konto pocztowe Gmail, to automatycznie możesz w oparciu o nie założyć bloga.

Jakie są zalety obu platform

1. Otrzymujesz domenę dla twojego bloga, której nazwę sam stwarzasz, w ramach wzoru:

Jak zrobić bloga za darmo

http://twojanazwa.wordpress.com

Gdzie założyć bloga za darmo

W miejsce „twoja nazwa” wpisujesz taką nazwę, jaką chcesz, o ile nie jest już zajęta przez innych użytkowników.

2. Otrzymujesz darmowy hosting na jednej bądź drugiej platformie.

3. Stworzenie bloga jest szybkie i łatwe, obie platformy dają dostęp do różnych motywów, które tworzą wygląd twojego bloga.

4. Zdobycie umiejętności stworzenia i prowadzenia takiego bloga, jest pomocne w zbudowaniu i prowadzeniu bloga na własnej domenie i w oparciu o wykupiony hosting.

5. Możesz przenieść treść takiego bloga w każdym czasie na własnego bloga zbudowanego w oparciu o własną domenę i hosting.

6. Blogi z obu platform naprawdę dobrze pozycjonują się w wyszukiwarkach.

Wady

1. Masz ograniczoną kontrolę nad takim blogiem, bo blog ten nie należy do ciebie, ale do twórców platformy.

2. Jest szereg zasad wynikających z regulaminu platformy, które masz obowiązek przestrzegać, ich nie przestrzeganie może się zakończyć zamknięciem twojego bloga bez ostrzeżenia.

3. Jeśli zbudujesz biznes na takiej platformie, nie możesz go sprzedać, bo blog nie jest twój.

4. Masz ograniczone możliwości dokonywania zmian w wyglądzie takiego bloga.

Różnice pomiędzy blogiem WordPress.com a Blogger.com

Kryteria

WordPress.com

Blogger.com

Możliwość umieszczania reklam na blogu i używania linków do programów partnerskich W odniesieniu do większości programów partnerskich i reklamowych – zakazana TAK
Możliwość integracji z ADSENSE Zakazana TAK
Możliwość instalacji wtyczek NIE (jest ograniczona ilość widgetów do wyboru, w zależności od tematu) NIE (wtyczki zastępuje ogromna ilosć widgetów do wyboru)
Możliwość dokonywania zmian w kodzie TAK (po dokonaniu opłaty) TAK (bez opłat)
Możliwość dokonywania zmian w wyglądzie strony Bardzo ograniczona (bez ograniczeń po dokonaniu opłaty) TAK (bez opłat)

 

Co wybrać

Stworzenie bloga za darmo nie wymaga większych umiejętności. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z zakładaniem blogów i stron internetowych, to zdecydowanie polecam skorzystanie z jednej z dwóch wskazanych platform, a następnie zbudowanie bloga bądź strony z wykorzystaniem wordpress.org.
Jeśli jednak, zależy ci na czasie, chcesz założyć biznes w Internecie, bądź chcesz zbudować profesjonalnego biznesowego bloga, to najlepszym rozwiązaniem jest od razu skorzystanie z ogromnych możliwości, jakie daje oprogramowanie wordpress.org.

Przydatne wskazówki

Stworzyłam specjalną mapę myśli, dzięki której łatwiej ci będzie założyć i skonfigurować własnego bloga. Zobaczysz ją tutaj.

O autorze: Justyna Bizdra specjalizuje się w budowie i promocji blogów, stron biznesowych oraz sklepów internetowych. Jest autorem ebooka na temat zwiększania oglądalności stron internetowych. Szukasz informacji na temat, jak zbudować bloga? Zobacz szczegółową mapę myśli Justyny w tym zakresie.

64 komentarzy… , dodaj komentarz.

 • Zdzisław Podkarpi 21 listopada 2010, 7:38 pm

  Bardziej mi się podoba wordpress, ale jeśli chodzi o ich serwery to blogger daje większą wolność. Dlatego najlepiej wybrać, moim zdaniem, wordpressa na własnym serwerze.

  Odpowiedz
  • Justyna 21 listopada 2010, 7:42 pm

   Zdecydowanie :)

   Odpowiedz
  • Dominik 3 kwietnia 2014, 12:34 am

   Wordpress rządzi :)

   Postawienie go na własnym serwerze daje o wiele większe możliwości, a i koszty są niewielkie bo sam postawiłem stronkę za uwaga 50 złotych.
   Na darmowych mamy ograniczenia i nie sposób jest zaistnieć, trzeba by mieć dużo kasy na reklamę co mija się z celem bo my mamy zarabiać a nie wydawać.

   Pozdri
   Dominik recently posted..Jak wypromować bloga i przyciągnąć czytelnikówMy Profile

   Odpowiedz
  • Maugosias 26 listopada 2014, 10:38 pm

   A ja wręcz odwrotnie: stanowczo wolę bloggera; Wordpress jest mało przejrzysty

   Odpowiedz
 • Christopher 21 listopada 2010, 9:00 pm

  Ja prowadzę bloga na blogspot i bardzo sobie chwalę tę platfome:) Poza tym można wiele rzeczy pozmieniać a ilość wtyczek też jest spora.

  Na pewno lepsze to niż wordpress.com :)

  Odpowiedz
  • Paweł 22 grudnia 2012, 2:05 pm

   Zobaczysz ogrom możliwości WordPressa na płatnym hostingu i szerokie jego możliwości. Zaznaczę, że 1 miejsca w wyszukiwarce Google to podstawa, a WordPress na takim hostingu staje się świetnym narzędziem również marketingowym.
   Paweł recently posted..Jaka wtyczka WordPress przyspiesza dochód poprzez programy partnerskie?My Profile

   Odpowiedz
   • Maugosias 26 listopada 2014, 10:40 pm

    Jakaś kryptoreklama, no proszę. To nie zmienia faktu, że jak ktoś chce po prostu pisać i szybko dostosować wygląd do własnych potrzeb, to Blogger wymiata.
    Popza tym Blogger jest powiązany z Google – to mówi wszystko

    Odpowiedz
 • Darek 21 listopada 2010, 11:14 pm

  Osobiście sugerowałbym mimo wszystko zainwestować w serwer (dzisiaj naprawdę za nie wymaga to dużych nakładów finansowych – kilkadziesiąt zł rocznie) i zainstalować na nim wordpressa, który jest łatwy w obsłudze i ma ogromne możliwości.

  Odpowiedz
 • Przemek Szczęch 22 listopada 2010, 11:45 am

  Potwierdzam :)

  Odpowiedz
 • Inwestor giełdowy 22 listopada 2010, 9:50 pm

  Podobnie jak Darek uważam że jeżeli poważnie myślimy o blogu zainteresujmy się własnym serwerem. Za kilka złoty miesięcznie dostaniemy już platformę z auto instalatorem WordPress.
  Aczkolwiek dwie wymienione przez Ciebie platformy mają jedną niewspomnianą przez Ciebie zaletę. Mają za sobą ogromne zaplecze sprzętowe. Nawet jak stworzymy nie wiadomo jak popularnego bloga nie musimy się martwić o wydajność serwera. Natomiast hosting za 50 zł rocznie z pewnością nie przeżyje kilku tysięcy wejść w godzinę.

  Odpowiedz
  • Justyna 22 listopada 2010, 11:53 pm

   Świetny mały szczególik dotyczący wydajności serwera :) Tak zdecydowanie pod tym względem posiadacz .comów ma święty spokój…. nadal jednak inwestycja w zaplecze .org to najlepszy wybór, jeśli ktoś poważnie myśli o platformie biznesowej w internecie.

   Odpowiedz
 • Bartłomiej Jakubowski 22 listopada 2010, 10:24 pm

  Ja od razu postawiłem na własną domenę i hosting. Potem już tylko dokupywałem nowe domeny.

  Odpowiedz
  • Justyna 22 listopada 2010, 11:56 pm

   I tak trzymać Bartłomieju. Może wyświechtany tekst, ale się sprawdza – do odważnych świat należy :)

   Odpowiedz
 • Marta Eichstaedt 24 listopada 2010, 10:29 pm

  Hej, o wyglądzie blogów na wordpress.com warto powiedzieć, że jest ponad 100 darmowych szablonów a ostatnio przybywają nowe, które można w bardzo elastyczny sposób dostosowywać do własnych potrzeb (czego jeszcze nie było 6 m-cy temu gdy zaczynałam przygodę z wordpress.com).
  A czy do bloggera można podpiąć google analytics? To co dla mnie jest bardzo niewygodne w wordpress.com, to brak tej możliwości a wbudowane statystyki, mimo, że są cały czas usprawniane, nie pokazują liczby odwiedzających lecz liczbę odsłon.

  Odpowiedz
  • Justyna 25 listopada 2010, 11:21 am

   Google niedawno dodał do Bloggera funkcję otrzymywania podstawowych danych statystycznych, takich jak: ilość odwiedzających, które strony/wpisy są najczęściej czytane, a także skąd pochodzą czytelnicy. Dodatkowo można podpiąć Google Analytics. Wstawia się go w html strony przed końcowym body tag.

   Odpowiedz
 • lektor 28 listopada 2010, 7:48 am

  Ja jednak wolę wykupienie hostingu i własną domenę (minusem jest to, że już kilka razy musiałem zwiększać pakiet hostingowy, ratują mnie reklamy), chociaż kilka drobnych blogów prowadzę też na bloggerze i wp. Jak dla mnie wp wygląda lepiej i jest przyjemniejszy w obsłudze.

  Odpowiedz
 • sprzedawca stron internetowych 9 grudnia 2010, 10:39 am

  Ja wykorzystałam kiedyś darmowy hosting unl i po 2 latach przestał istnieć a wraz z nim moja strona internetowa i do tego bez żadnego ostrzezenia także uważajcie na coś co jest darmowe

  Odpowiedz
  • Maugosias 26 listopada 2014, 10:41 pm

   Zależy, gdzie to było. Strefa mi od 10 lat nie zrobiła żadnego problemu

   Odpowiedz
 • Rafał 14 stycznia 2011, 5:34 pm

  Ja również jestem za własnym serwerem.

  Odpowiedz
 • Mariusz Kołacz 17 stycznia 2011, 9:03 pm

  A jak jest z tą platformą blogową na Onecie – blogujący.pl ?
  Czy ktoś z Was korzystał już z tego rozwiązania?
  Godne uwagi czy jednak WordPress.com i Blogger są lepsze?

  Odpowiedz
  • Justyna 18 stycznia 2011, 3:05 pm

   @ Mariusz, blogujacy.pl w pełni opiera się na Wordpress.com.

   Testowałam platformę, jest prosta w obsłudze i instalacji, twórcy tego rozwiązania przygotowali również kilka opcji wyboru szablonów.

   Na pewno fajne rozwiązanie dla osób zupełnie początkujących w bloggowaniu na darmowej platformie.

   Odpowiedz
 • English Teacher 15 lutego 2011, 8:49 pm

  A może ktoś ma doświadczenie z takim rozwiązaniem jak Wordpress pod Joomlę?
  WordPress Blog for Joomla

  Odpowiedz
 • Informator Budowlany 22 lutego 2011, 9:44 pm

  Osobiście uważam, że lepszy jest blogger, czyli nasz blog w domenie blogspot.com. O ile wordpress.com posiada przyjemniejszy interfejs ( identyczny jak ten na prywatnym serwerze z zainstalowanym wordpressem), o tyle blogger ma znacznie większe możliwości. Po pierwsze zintegrowany jest z google, jako jego ramię – więc z pewnością odbija się to na szybkości indeksacji jak i możliwościach zarobków, jak wskazałą autorka np AdSens. POLECAM bloggera (chociażbym dlatego, że bardzo wielu użytkowników korzysta z usługi gmail.com, a to już tylko 30 sekund do założenia własnego bloga :) )

  Odpowiedz
 • Stalowiec 22 lutego 2011, 9:50 pm

  @MAriusz Kołacz, według mnie platforma onet.pl i jej darmowy system blogów, daleko odstaje od blogger czy chociażby wordpress.com. Ja za głównym argument uznałbym tutaj wyświetlanie reklam na Twoim blogu przez Onet.pl, gdzie Ty nie otrzymasz wynagrodzenia. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na blogger, tam masz możliwość otrzymać $ za wyświetlanie reklam, co więcej system dopasowuje reklamy do tematyki Twojego bloga. (PS Blogger na chwilę obecną ma duże możliwości, widgety, szablony itp za darmo ! )

  Odpowiedz
 • Mariusz 23 lutego 2011, 6:42 pm

  Dzięki za informacje. Szukam alternatyw dla Bloggera. Mam tam kilka blogów z czego praktycznie tylko jeden w miarę utrzymuje. W tej chwili będę musiał wybrać jakąś dobrą darmową platformę, widziałem już blogujący.pl pomimo że ciekawie się prezentuje to jest ledwie 100 MB przestrzeni. Onet ma dobre serwery ale to za mało, aby mnie przekonać, no cóż :/

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Anna 25 marca 2011, 11:41 pm

  Pierwszą stroną – blogiem, jaką założyłam, jest blog działający na Bloggerze. To, co mnie przekonało i zachęciło do działania, to prostota i intuicyjna ręcz obsługa (niezmiernie ważne dla początkujących). Dziś Blogger ma o wiele więcej ulepszeń, niż kiedyś (m.in. wbudowane przyciski mediów społecznych). Jest też sporo blogów prowadzonych w tej darmowej usłudze niemalże profesjonalnie (własny szablon, ciekawe publikacje, interakcje z czytelnikiem). Jednak do prowadzenia profesjonalnego bloga lepiej użyć płatnych opcji. Obecnie zaczęłam tworzyć z WordPressem i jestem ogromnie zadowolona. Możliwości jest o niebo więcej, niż na Bloggerze i też można się nimi zachwycić (ja zachwycam się ciągle ;))

  Odpowiedz
  • Justyna 29 marca 2011, 8:08 pm

   @Anna, ja też miałam pierwszego bloga na Bloggerze, zresztą nadal go mam. A Blogger szykuje sporo udoskonaleń w tym roku!!
   Witaj w klubie kochających Wordpress.org :)

   Odpowiedz
 • awatar 24 września 2011, 12:21 pm

  W blogerze jest obecnie pewien mankament jest nim brak możliwości dodawania postów na utworzonych podstronach. A uściślając można dodać jeden post. Jest to moim zdaniem wielki błąd, bo ogranicza to bardzo pisanie na różne tematy. Trzeba się mocno natrudzić i znać informatykę aby znaleźć obejście tego tematu, co przerasta umiejętności niejednego użytkownika.

  Odpowiedz
 • Pracownik Domowy 27 stycznia 2012, 10:24 am

  Jeżeli nie mamy większego pojęcia o blogowaniu, a chcemy spróbować to w mojej ocenie najlepiej będzie zacząć od bloggera! Dlaczego? SKoro już próbujemy czegoś nowego, a w perspektywie mamy zarabianie na naszym Twórczym pisaniu to powinniśmy myśleć przyszłościowo. Autorka bardzo dobrze zestawiła za i przeciw – jednak możliwość zamieszczenia reklamy przemawia na plus wśród młodych inwestorów!

  Odpowiedz
 • paleciaki 28 lutego 2012, 10:38 am

  Witam
  Dziękuję za dobry opis tematu. Wielu rzeczy nie wiedziałem ;)

  Odpowiedz
 • nablogu.pl 7 marca 2012, 9:55 pm

  A ja chciałbym zaproponować własną platformę którą założyłem, oczywiście na WPMU pod swoje i blogi moich znajomych, ale więc jeżeli ktoś chciałby sprawdzić jak ta zabawa wygląda i wciąga na Wordpress, to zapraszam http://nablogu.pl, czysty system bez zbędnych dodatków i reklam :)

  Wordpress daje dużo większe możliwości niż, blogspot, jest bardzo dużo pluginów, dodatków i szablonów. Bardzo duże projekty także wykorzystują ten skrypt m.in. tutsplus i caly eko-system serwisów z nim związanych, postawiony jest właśnie na Wordpressie. Zapoznanie się z podstawową wersją, z pewnością da nam wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać ewentualnie przy tworzeniu własnej strony, od podstaw.

  Z tematu SEO jako ciekawostke można dodać, że linki dodane na platformie blogger.com, bardzo szybko pojawiają się między innymi w narzędziach dla webmasterów google, dla wordpress’a proces ten jest o wiele dłuższy.

  Pozdrawiam :)
  nablogu.pl recently posted..Użytkownik Karolina założył konto w serwisieMy Profile

  Odpowiedz
 • blogowy poszukiwacz 17 marca 2012, 11:06 pm

  Ja założyłem na goob.pl – platforma oparta o Wordpressa.

  Odpowiedz
 • VIES 1 kwietnia 2012, 6:17 pm

  Blogspot dla początkujących jest bardzo dobry, nasze pierwsze próby z czasem można potraktować jako zaplecze pod nowy projekt.
  VIES recently posted..Wzrost składki na ubezpieczenie wypadkowe od dnia 1 kwietnia 2012r.My Profile

  Odpowiedz
  • Cloud 2 lipca 2013, 6:59 pm

   Zakładając bloga w darmowym ‚agregatorze’ blogów, należy pamiętać o tym, że usługodawca w każdej chwili może zmienić regulamin, zawiesić usługi czy też wykorzystać nasze wpisy. Dlatego też jeśli nawet ktoś nie dysponuje wiedzą z zakresu tworzenia stron, to może warto by poszukał kogoś śród znajomych kto mu w tym pomoże. Z rejestracją domeny i hostingiem możemy zamknąć się w kwocie 100 PLN, zyskując tym samym o wiele większe możliwości niż w wypadku wyboru darmowej platformy.

   Odpowiedz
 • Tworzenie stron internetowych 27 czerwca 2012, 10:13 am

  Blogger tak, ale już np wordpress.com – to zamiast tu stawiać „za darmo” na jakby nie patrzeć wielu ograniczeniach reklamowych, lepiej stworzyć własną stronę www np opartą o ten system.

  Ale swoją drogą to myślę, że ostatecznie lepiej jednak zainwestować we własny cms (firmy tworzące www na pewno go nam opracują – przykład Itea, ale i inni oczywiście), zamiast ustawiać się w kolejce kolejnych kopii i masówek.
  I wtedy może nawet na blogu uda sie zarobić ( a mamy takie przykłady blogomaniaków w kraju).

  Odpowiedz
 • Wojtek 5 lipca 2012, 3:32 pm

  Bardzo ciekawy artykuł – właściwie nie trzeba nic dodawać.
  A tak w ogóle to gratuluję ciekawej strony!
  Wojtek recently posted..Opinie o kawie z tiramisuMy Profile

  Odpowiedz
 • Robi 26 lipca 2012, 12:27 am

  Ja z kolei polecę platformę opartą na wordpressie http://bloa.pl Temat bardzo świeży i na obecną chwilę, gdy to piszę dopiero co wystartowała Beata. Kilka zalet poza samym faktem, że to wordpress to bloa.pl prowadzi firma będąca właścicielem platformy hostingowej o12.pl a więc zaplecze i doświadczenie jest odpowiednie. Kolejną cechą którą warto wymienić to możliwość założenia bloga w jednej z kilku domen, np. blogi kulinarne mogą być uruchamiane w domenie smacznie.pl itd.. Polecam.
  Robi recently posted..25 lipca 2012 – oficjalnie otwieramy nową platformę dla blogerówMy Profile

  Odpowiedz
 • Paweł 30 lipca 2012, 3:42 pm

  Nie zawsze odpalenie Wordpressa na swoim serwerze jest opłacalne. Co lepsze platformy blogowa w kontach premium udostępniają zarówno pluginy, jak i templatki, których wykupienie w pojedynkę w ogóle by się nie kalkulowało.

  Odpowiedz
 • Szablony allegro 9 sierpnia 2012, 1:45 pm

  Hmm blog blogiem, stawianie na blox, blogspot czy tez WordPress com ma rowniez swoje dobre strony – wysoki TR ;)

  Odpowiedz
 • Łukasz Jasionowicz 21 października 2012, 11:00 pm

  Darmowe blogi znacznie nas ograniczają, nie mamy wpływu na reklamy systemowe. Pewnego dnia może też się okazać że nasz blog został usunięty za jakieś nadużycia i nasza praca pójdzie na marne. Dlatego jeśli myślisz o profesjonalnym blogu eksperckim to tylko wordpress na własnym serwerze.
  Łukasz Jasionowicz recently posted..Jak założyć bloga lub strone na WordPressie w 5 minut?My Profile

  Odpowiedz
 • Adasko 14 stycznia 2013, 7:56 am

  na hosting bloga czy wordpressa hostinger.pl, jest darmowe, własny panel po polsku i wsparcie techniczne, php, mysql, cpanel, autoinstalator i takie tam ale gasi inne darmowe hostingi a no jak sie woli wydać na piwko
  Adasko recently posted..Co dla oka, co dla podniebienia?My Profile

  Odpowiedz
 • Wojtek 3 lutego 2013, 11:08 am

  Sporo darmowych platform sprawdziłem. Jak dla wielu tutaj najlepszym rozwiązaniem okazały się blogi na blogspot.com. Prosty, intuicyjny panel, spore (jak na darmowy blog) możliwości czynią z niego miejsce, w którym można z powodzeniem zarabiać. Marketingowo wykorzystuje również blogi na blox.pl. Jest to system, który na zbyt wiele nie pozwala, jednak stałe pisanie w tym miejscu jest jak budowanie marki – sporo stałych czytelników (również innych blogów) w ten sposób zdobyłem (nie wspominając o stałych zleceniodawcach – jestem copywriterem). Czego jednak by nie napisać – własna domena, płatny serwer i WordPress to najlepsze rozwiązanie. Pomimo coraz niższych cen, dla początkujących zawsze jest to wydatek, stąd popularność bezpłatnych serwisów.
  Wojtek recently posted..Pożyczki pozabankowe dla zadłużonychMy Profile

  Odpowiedz
 • Jak założyć bloga? 12 lutego 2013, 11:52 am

  Zgadzam się z przedmówcami, że Wordpress jest w tej chwili chyba najlepszą platformą blogową. Wyposażony w odpowiednie wtyczki jest bardzo przyjazny dla silników wyszukiwarek. Do tego prosty i funkcjonalny. Stoi na nim zarówno mnóstwo prywatnych blogów jak i stron firmowych. Polecam.
  Jak założyć bloga? recently posted..Zima i tyleMy Profile

  Odpowiedz
 • Mario 13 lutego 2013, 1:34 pm

  Blooger to zdecydowanie najelpsza platforma do Blogowania Polecam

  Odpowiedz
 • Projektowanie stron Wrocław 19 lutego 2013, 4:16 pm

  Mnie wkurza na blogspocie, że nie ma rozwijanego menu. Na wordpressie oczywiście taka możliwość istnieje,w związku z czym wordpress contra blogspot = 1:0.

  Odpowiedz
  • Justyna Bizdra 19 lutego 2013, 8:19 pm

   Rozwijalne menu to tylko mały szczegół, w porównaniu z innymi zaletami stawiającymi Blogspot wyżej, ani Wordpress.com

   Odpowiedz
 • Jan Rozwadowski 2 lipca 2013, 12:34 pm

  Jeżeli chodzi o rozwijane menu na bloggerze to jestem pewien, że widziałem już nie na jednym blogu. Sam jeszcze tego nie próbowałem, ale słyszałem, że co prawda jest to już trochę bardziej zaawansowane, ale całkowicie możliwe :)

  Odpowiedz
 • Piotr 30 stycznia 2014, 5:31 pm

  Fajnie streszczona ważna treść. :) Osobiście wybrałem Wordpressa, choć miałem już do czynienia i z bloggerem, i z joomlą. CMS WP wydaje mi się najczytelniejszy, dając jednocześnie mnóstwo możliwości. Liczba darmowych szablonów jest gigantyczna i można je dostosowywać do własnych potrzeb, zakładając bloga na dowolny temat. Idealna baza pod data bloga, bloga fotograficznego, sklep internetowy czy stronę firmową. Polecam dosłownie każdemu. Wystarczy hosting i domena (choć nie są konieczne) i można publikować to, co leży nam na sercu. ;)
  Piotr recently posted..[RAPORT] Cała prawda o „pijanych kierowcach”My Profile

  Odpowiedz
 • binarie 7 kwietnia 2014, 12:23 am

  Ja jednak wolę kupić hosting i własną nazwę domeny (minusem jest to, że kilka razy musiałem zwiększyć pakiet hosting, zachowaj mnie w reklamie), choć kilka małych blogi uruchomić na Bloggerze oraz wp. Jak dla mnie wp wygląda lepiej i jest bardziej przyjemny w użyciu. Dzięki.

  Odpowiedz
  • Liliana 22 lipca 2014, 6:04 pm

   A webwave cms próbowałeś – jak nie wordpress to może ten cie przekona

   Odpowiedz
 • Staszek 8 września 2014, 12:07 pm

  Przecież na bloggerze można bez problemu dodawać różne wtyczki. Chociażby społecznościowe. Świat tam nie kończy się tylko na widgetach :)
  Staszek recently posted..Indywidualne przedłużenie ubezpieczenia grupowegoMy Profile

  Odpowiedz
 • Feniks 31 października 2014, 12:29 pm

  Dla mnie zdecydowanie Blogger, daje mnóstwo możliwości, i jest darmowy.
  Feniks recently posted..City Music – Blogger SzablonMy Profile

  Odpowiedz
 • Bartek 17 listopada 2014, 5:32 pm

  Ja zdecydowanie polecam Wordpress. Początkowo założyłem bloga na blogerze, ale później zdecydowałem się na przeniesienie.
  Z drugiej strony, jeśli nie chcesz poświęcać blogowi dużo czasu, a tylko czasem coś napisać dla znajomych, to takie profesjonalne podejście nie jest potrzebne. Zostając w temacie mojego bloga – podróże – polecam początkującym blogerom blogizpodrozy.pl .
  Pozdrowienia
  Bartek recently posted..Muxía, wesołe miasteczko i namiot nad oceanemMy Profile

  Odpowiedz
 • Mateusz 26 listopada 2014, 8:32 pm

  Ja nie potrafiłbym prowadzić bloga czy strony na platformie całkowicie uzależnionej od czynników zewnętrznych, jednak warto liznąć trochę wiedzy i postarać się o instalacje „na swoim”.

  Odpowiedz
 • Adrian 2 grudnia 2014, 10:10 pm

  Mam pytanie co do tej mapy myśli, kiedyś na starym blogu wklejałem kod do Google Analytics w sekcji head w header.php po jakims czasie byłem zmuszony tez umieścić kod ale w koncie google analytics teraz pisze że do każdej strony mam dodawać kod ? Czy cos się zmieniło od tej pory? Czy do każdej strony mam dodawać kod a nie jeden ogólny ? Pytam bo właśnie mapa mi przypomniała o tym wątku z którym mam do dzisiaj problem :-/
  Adrian recently posted..Jak założyć Bloga?My Profile

  Odpowiedz
  • Justyna Bizdra 23 stycznia 2015, 12:03 pm

   @ Adrian,

   wystarczy wstawienie kodu GA w jednym miejscu, jednak polecam tutaj zastosować opcje, jakie daje ci szablon w tym zakresie, bądź profesjonalna wtyczka.

   Odpowiedz
 • Jarosław 12 grudnia 2014, 12:44 pm

  Prowadzę bloga o smartfonach, akcesoriach i gadżetach. Zdecydowałem się na darmowego bloggera ze względu na możliwość umieszczania własnych skryptów. Dzięki temu mogę bardziej dostosować bloga np. pod kątem zarabiania w programach partnerskich. Darmowy wordpress nie daje takiej możliwości.
  Jarosław recently posted..Smartfon LG G3 – Tani telefon pod choinkęMy Profile

  Odpowiedz
 • Andrzej 6 stycznia 2015, 10:54 pm

  Od około 4 lat mam darmowy blog na wordpressie i po umiarkowanym podlinkowaniu bardzo dobrze się wyszukuję. Od kilku dni tworze nowego bloga na Bologspot.com w języku norweskim, bo mam zamiar w tym kierunku kierować swoje usługi, i przypadkiem odkryłem że blog na blogspocie ma zmienne końcówki domen w zależności od kraju. Czyli jak ktoś z Rosji wchodzi na błoga to zamiast końcówki .com ma .ru, i pewnie w Norwegii ma tak samo zamiast .com ma .no. Chciałem ominąć restrykcyjne wymagania dotyczące rejestrowania domeny .no( trzeba mieszkać w Norwegii), i chyba się udało. Zobaczymy, po jakimś czasie będzie wiadomo jak to działo.

  Odpowiedz
 • Andrzej 6 stycznia 2015, 10:57 pm

  Aha zapomniałem dodać że kiedyś już miałem bloga na blogspocie( 2009rok) ale miał duże ograniczenia. Teraz dużo się zmieniło i dla kogoś kto się nie zna na tworzeniu stron taki blog może w zupełności zastąpić stronę www.

  Odpowiedz
 • MARE@ 12 stycznia 2015, 12:59 pm

  Odnośnie Weebly. Bardzo fajna platforma blogowa, gdzie można założyć do 10 blogów zupełnie za free.
  Jak ktoś ma kłopoty z założeniem bloga na Weebly należy poszukać na Youtube pod hasłem “Weebly tutorial” czy “Weebly Beginner’s Guidee” Nie trzeba znajomości angielskiego wystarczy samo video.
  MARE@ recently posted..Test ravena z odpowiedziamiMy Profile

  Odpowiedz
 • Zdrowie 12 stycznia 2015, 9:36 pm

  Jak dla mnie tylko własna domena i niczym nie ograniczony wordpress. Tylko w ten sposób możemy stworzyć markę:)
  Zdrowie recently posted..Dieta FODMAPMy Profile

  Odpowiedz
 • byKaja 15 stycznia 2015, 1:04 pm

  Ja długo się zastanawiałem czy zacząć.. Po rozmowach z kolegą – postanowiłam, że kupię domenę i hosting (już wiem co to znaczy ;-) ) i zdecydowałam się na wordpress’a. Na ten moment jestem z niego zadowolna, tak więc mogę polecić go początkującym blogerom. A jestem „noga” z informatyki…
  byKaja recently posted..Poduszka trochę świąteczna…My Profile

  Odpowiedz
 • Maciek 18 marca 2015, 10:51 am

  Witam , bardzo fajne porównanie , założyłem bloga na obu tych platformach wordpress.com jednak bardziej przypadł mi do gustu

  Pozdrawiam
  Maciek

  Odpowiedz
 • Grzegorz 19 marca 2015, 5:58 pm

  Osobiście preferuję wordpress ze względu na jego możliwości, wsparcie i dostępne kursy / informacje.
  Grzegorz recently posted..Jak założyć bloga #2: Testowanie tematu na blogaMy Profile

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge