Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znasz dobre wtyczki do Firefoxa?

przez Justyna Bizdra · 18 odpowiedzi

w Dla Początkujących, Narzędzia/Software, Optymalizacja stron

Wtyczki do FirefoxaFirefox to obecnie najlepsza przeglądarka internetowa (nie jest to tylko moja opinia;)

Podobnie jak w przypadku pluginów do WordPress, wtyczek do Firefoxa jest pod dostatkiem.

Sztuką jest wybrać te najlepsze i najbardziej przydatne. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie wtyczki do Firefoxa ja używam, to poniżej przeczytasz o  5 z nich, które polecam.

1. Delicious Toolbar – pasek nawigacyjny Delicious – ta wtyczka pozwala na połączenie twojego konta na Delicious z przeglądarką Firefox. Delicious jest wiodącym serwisem typu social bookmarking. Poprzez powiązanie tego serwisu z Firefox, w łatwy i szybki sposób możesz tworzyć zakładki interesujących cię stron i grupować je z użyciem tagów. Zakładki te możesz ustawić jako dostępne publicznie dla wszystkich w sieci i wówczas jest to korzystne z punktu widzenia pozycjonowania twojej strony. Aby móc korzystać z tej aplikacji, musisz założyć konto w  Delicious. Rejestracja jest darmowa.

2. SEO Quake –  ta wtyczka to absolutny mus dla osób, które zajmują się optymalizacją stron internetowych, a  także dla każdego kto ma bloga czy stronę i zależy mu na wypozycjonowaniu tej strony i zwiększeniu jej oglądalności. Dzięki SEO Quake możesz zbadać wiele elementów każdej strony. Są one na bieżącą analizowane i wyświetlane na pasku nawigacyjnym twojej przeglądarki oraz pod danymi stron jako wynik wyszukiwań na dane słowo kluczowe.

Wtyczki do Firefoxa - Seo quake

Są to na przykład informacje dotyczące:

- PR (Page Rank) czyli pozycji danej strony ustalanej przez Google (skala od niedostępna do 10)

- wieku domeny

- ilości linków zewnętrznych i wewnętrznych

- pozycji w indeksie Google, Yahoo, bing i wielu innych.

3. Google Global Finder – ta przydatna wtyczka do Firefoxa, pozwala na łatwe i szybkie sprawdzanie interesujących cię wyników wyszukiwań danych słów kluczowych tak jak wyświetlają się one dla danego kraju. Inny wynik uzyskasz gdy szukasz tego samego słowa w Google.pl czy Google.com albo Google.co.uk, itd. Możesz również sprawdzić jak się konkretne wyniki wyszukiwań wyświetlają dla mieszkańców danego region czy miasta!!! Informacje takie uzyskasz, bez względu na to, gdzie jestes chwili wyszukiwania. Wystarczy, że klikniesz na ikonę Google Global Finder wyświetlającą się na twoim pasku nawigacyjnym i wybierzesz interesujący cię kraj bądź ustawisz miasto czy region.

4. ColorZilla – super plugin jeśli chcesz sprawdzić:

  • jaki dokładnie kolor wyświetla się w danym miejscu strony, którą oglądasz,
  • powiększyć bądź zmniejszyc oglądaną stronę,
  • i wiele innych.

Bardzo przydatna wtyczka, gdy akurat, jakiś kolor wpadł ci w oko i chcesz go wykorzystać u siebie

5. Roboform Toolbaruważany za najlepszy na rynku program do zarządzania hasłami i nazwami użytkowników oraz do automatycznego wypełniania formularzy. Aby używać tej wtyczki musisz pobrać i zainstalować Roboform. Więcej na ten temat przeczytasz w moim wpisie: Sprawdź czy Roboform to rozwiązanie dla ciebie.

Opisane przeze mnie wtyczki do Firefoxa są proste w instalacji i użyciu, a zaoszczędzają sporo czasu, gdy już je masz. Dodatkowo wszystkie te wtyczki są darmowe.

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony, blogi oraz sklepy w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do większej liczby klientów z wykorzystaniem Internetu.

Szukasz informacji na temat tego, jak zrobić bloga? Zobacz szczegółową mapę myśli Justyny w tym zakresie, bądź przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat budowy stron i blogów oraz ich optymalizacji i pozycjonowania na stronie Justyny Thesmania

Dołącz do na Google+

{ 18 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }