4 niezmiernie przydatne wtyczki do WordPress w zakresie optymalizacji i pozycjonowania strony
Praktycznie codziennie powstają nowe przydatne wtyczki do WordPress. W tym wpisie prezentuję 4 z nich, które sama stosuję, jestem zadowolona z rezultatów, jakie dzięki nim uzyskuję oraz śmiało mogę je polecić każdemu, kto chce poprawić optymalizację własnej strony, zwiększyć ruch do swojej strony, a także ilość wartościowych linków do niej prowadzących.
WordPress SEO Yoast
Ten nieodpłatny plugin do WordPress to kompleksowe rozwiązanie w zakresie zasadniczych ustawień optymalizacji elementów na stronie (on-page SEO). Wtyczkę tą polecam jednak tym, którzy nie korzystają z szablonu Thesis: Thesis ma bowiem większość tych opcji automatycznie wbudowanych.
Niektóre z opcji, które oferuje ta wtyczka to:
- zarządzanie meta tytułem i opisem
- ustawienia atrybutów dofollow i noindex
- tworzenie mapy strony
- ustawienie linków kanonicznych
- przejęcie działań wtyczki RSS Footer
Web Traffic Genius
Kompleksowe płatne rozwiązanie w zakresie zarządzania RSS feed. Za każdym razem, gdy jest publikowana nowa treść na blogu wtyczka tworzy nowy unikalny RSS feed i następnie wysyła go automatycznie do szeregu zbiorów. Jest dodatkowo możliwość wzbogacenia tego feed. Dzięki takiemu działaniu, Web Traffic Genius pozwala na szybszą indeksację treści i budowanie nowych linków. Znacznie więcej na temat tej wtyczki przeczytasz w moim innym artykule na temat wtyczek zarządzających RSS feed.
WP Syndicator
Ta wtyczka to, narzędzie do szybkiej syndykacji publikowanej przez ciebie na blogu treści na popularnie nazywanych stronach Web 2.0. Wtyczka bierze krótki fragment opublikowanego przez ciebie wpisu i następnie wysyła go do skonfigurowanych uprzednio stron Web 2.0 publikując wraz z linkiem zwrotnym do danego wpisu. Wtyczka jest odpłatna.
Niektóre ze stron Web 2.0, które obsługuje wtyczka:
- WordPress
- Blogger
- Typad
- LiveJournal
- Posterous
- FriendFeed
- Twitter.
SEO Smartlinks
Nieodpłatna wtyczka do tworzenia wewnętrznej struktury linków na Twojej stronie przy użyciu wybranych przez ciebie słów kluczowych w połączeniu z wybranymi URL z Twojej strony, bądż z zewnętrznymi URL.
Wtyczka oferuje dużą ilość opcji:
- linkowanie wpisów, stron, a nawet komentarzy
- możliwość zostawienia linków w RSS feed
- wybieranie słów, które nie chcemy, aby były linkowane
- oznaczenie stron, które mają być pominięte w procesie linkowania.
Kluczem w stworzeniu wartościowej struktury linków wewnętrznych jest jednak umiar w tworzeniu linków.
To tylko kilka z aktualnie dostępnych wtyczek do WordPress pomagających w optymalizacji i pozycjonowaniu strony.
Czy ty masz jakieś własne, które dobrze automatyzują procesy w zakresie SEO i przynoszą dobre rezultaty?
Warto dodać choćby jakąś wtyczkę do wygenerowania mapy witryny w formie xml, którą można zgłosić w google webmaster tools.
Ja osobiście preferuję All in one seo zamiast SEO Yoasta, chociaż oba wydają mi się ciężkawe i czasami brakuje niektórych opcji.
Pobocznie warto pomyśleć o chmurze tagów WP cumulus – fajnie wygląda i pomaga w indeksacji.
@Sławek, dzięki za Twoje dodatkowe wtyczki. Tak wtyczka do mapy xml to absolutna konieczność.
WP cumulus nie pomaga w indeksacji bo jest we flashu.
homoklikus recently posted..Kryteria przyjmowanych serwisów – ProLink
Ciekawe propozycje. Ostatnio mam tendencję do testowania na jednej z moich stron różnych wtyczek do SEO i muszę wypróbować tę ostatnią, SEO Smartlinks. Przyda mi się lekko poprawiona struktura linków 🙂
Robert recently posted..Outsourcing przy budowie mini strony
@Robert, ciekawa jestem Twoich efektów!
Jak wszystko na Twoim blogu ciekawe i warte przeczytania. Szczególnie zainteresowało mnie „Web Traffic Genius”, napisz coś więcej o cenie i dlaczego link prowadzi go opisu wtyczki po angielsku w twojej domenie ?
inwestor giełdowy recently posted..Nowa Prezes Zarządu PKO BP Bankowy PTE
@inwestor giełdowy, dziękuję!
Web Traffic Genius kosztuje $97, ale znam hasło, dzięki któremu, cena ulega obniżeniu o $30. Hasło to TRAFFIC i trzeba je wpisać w okienko nazwanym Coupon.
Co do linku w mojej domenie, to umożliwia to pewien soft, o którym napiszę w jednym z wpisów 🙂
WordPress SEO Yoast jest świetna, niestety ciężko mi rozstać się ze swoim obecnym dodatkiem Platinum, jak dotąd sprawdza się dobrze.
WP Syndicator można zastąpić ręcznym zgłaszaniem przy pomocy RSS Submit.
Mariusz Kołacz recently posted..Surfowanie po sieci bez ograniczeń i anonimowo
@Mariusz, lubię WP Syndicator, bo działa z automatu 🙂 oczywiście po skonfigurowaniu kont w różnych portalach Web 2.0.
Justyna, możliwe, że poruszałaś już gdzieś ten temat na blogu, ale mimo to chcę spytać: którą wtyczkę do cache’owania poleciłabyś z czystym sumieniem? Mój blog generuje spore obciążenie serwera, szczególnie w roku szkolny, który własnie się zaczął 😉
Wtyczka powinna powodować jak najmniej konfliktów z innymi, szczególnie z WP-Polls. Jeżeli nie testowałaś osobiście, to może podsuniesz jakiegoś linka, gdzie mogę doczytać.
Z góry dzięki 🙂
Łukasz recently posted..Poradniki dla uczących się języka niemieckiego – głosowanie
@Łukasz, korzystałam z WP Super Cache, ale miałam konflikt z wtyczkami. Teraz stosuję W3 Total Cache, czytałam w wielu miejscach, że jest lepsza od tej pierwszej wymienionej. Działa w porządku, choć na dwóch stronach, po ostatniej aktualizacji pojawił się konflikt z Web Traffic Genius.
Obie wtyczki znajdziesz w repozytorium wtyczek WP.
Ja używam Platinum SEO, innych nie. Prosiłabym o więcej informacji o wtyczce „SEO Smartlinks” (np. gdzie widać tę strukturę linków?), bo bym ją wypróbowała. I jak czytam coraz więcej objaśnień o SEO, to coraz bardziej widzę, że malutko wiem 😉
Anna recently posted..Jak korzystać z Host Ten Profits? – poradniki wideo
Witaj Anno,
Nie stousję SEO Smartlinks na moim blogu evive, bo tutaj chcę mięc sama pełną kontrolę nad strukturą linków. Wtyczkę tą stosuję na innych blogach niszowych związanych z programem Google Adsense i programami afiliacyjnymi. W tej chwili nie mam pod ręką żadnego przykładu konkretnego bloga, który mogłabym ci zaoferować do obejrzenia w tym zakresie.
Z Wordpress SEO oraz SEO Smart Links korzystam na swoich blogach i sprawdzają się bardzo dobrze, jednak nie są aż takie proste w konfiguracji. Bardzo podoba mi się ich wszechstronność oraz mnogość opcji. Aniu jeżeli potrzebujesz pomocy z SEO Smart Links, napisz do mnie to chętnie w tej kwestii pomogę 🙂 Wtyczka jest naprawdę mocarna i wiele potrafi, jeśli się wie jak z niej korzystać. Pozostałym dwóm wtyczką przyjrzę się z bliska, zwłaszcza Web Traffic.
Piotr Skrzypczak recently posted..Wtyczki SEO WordPress – optymalizacja bloga
Brakuje jeszcze kilku wtyczek jeśli chodzi o optymalizację. Google bierze pod uwagę jak szybko ładuje się strona internetowa, a Wordpress’a trzeba pod tym względem dobrze zoptymalizować 😉
Napisałem kiedyś dłuższy wpis o tym:
tzn. bardziej przetłumaczyłem dobry zagraniczny wpis 🙂
Niemniej jednak jestem ciekaw Web Traffic Genius i zaraz chyba go zarzucę i sprawdzę jak działa.
No fajne wtyczuszki, część z nich to moja podstawa podczas stawiania bloga 🙂
pomyslynabiznes.pro recently posted..Automaty samosprzedające
Yoast jest bardzo dobrą wtyczką, przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka zaraz po zainstalowaniu.
Ja ostatnio przekonałem się do SEO ultimate odpowiednik SEO Yoast, prawdziwy kombajn, dodatkowo WP Single Post Navigation dodaje odnośnik do następnego i poprzedniego artykułu.
Rafał recently posted..Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
@ Rafał, zdecydowanie WP Single Post Navigation to super opcja! Ci, którzy korzystają z Thesis, w tym ja, mają ta opcję automatycznie wbudowaną.
Może napiszesz w jaki sposób skonfigurować wtyczkę SEO Smartlinks. Mi wtyczka działa tylko raz tzn., że jeżeli raz włączę linki to nie mogę ich później poprawiać.
Czy taka zakupionna wtyczke, jak Web Traffic Genius mozna uzywac do kilku blogow, czy jest to jednorazowy zakup na kazda strone/blog?
Witaj Ela,
każda płatna wtyczka inaczej ma te kwestie uregulowane. Licencja Web Traffic Genius zezwala na instalację WTG na nieograniczonej ilości Twoich domen.
Czytałem, że przez Seo SmartLinks, można dostać bana od Google – czy to możliwe ? Czy jest to związane z niewłaściwą konfiguracją, albo przesyceniem słów kluczowych ?
Czy autorka korzystała z jakiś odpłatnych w/w wtyczek – zastanawiam się nad Web Traffic Genius 🙂
Internauta recently posted..Darmowy FPS MMO Battlefield Heroes. Zagraj w ciekawą grę w internecie.
@Internauta
Tak, Google od pewnego czasu nie toleruje żadnych automatycznych rozwiązań, szczególnie jeżeli prowadzą do przeoptymalizowania witryny. SEO SmartLinks może taki efekt spowodować.
Web Traffic Genius nie jest już dostępny. Został wycofany ze sprzedaży przez jej autorów.
Wp-syndicator został porzucony przez głównego twórcę i chyba poleci w kosmos, o ile już nie poleciał.
Druga sprawa, patrząc na wtyczkę z perspektywy SEO to generuje ona jednak duplicate content, więc chyba bardziej szkodzi niż pomaga.
@Łukasz,
WP Syndicator był dobrą wtyczką, ale do czasu – tak jak piszesz po wszystkich updatach wtyczka straciła już swoją moc. Wpis ten opublikowałam już pewien czas temu.
W świetle wszystkich zmian w wyszukiwarkach internetowych i algorytmach indeksowania treści nie jest wskazane stosowanie jakichkolwiek automatycznych rozwiązań w tym zakresie.
WordPress SEO Yoast jest świetna, niestety ciężko mi rozstać się ze swoim obecnym dodatkiem Platinum, jak dotąd sprawdza się dobrze.
Batłomiej recently posted..Wybór domeny
Moim zdaniem w pierwszej kolejności trzeba postawić na dobry hosting. Ja już przerobiłem kilku dostawców i zawsze niska cena szła w parze z bardzo kiepską jakością.
Tym bardziej jest to widoczne, im większy ruch generuje blog. Niestety, trzeba „odżałować” te kilkadziesiąt złotych miesięcznie i cieszyć się spokojem, że wszystko działa dobrze, szybko i bez zadyszki.
Łukasz recently posted..Jak zacząć biegać? Poradnik dla tych, którzy tego nienawidzą
Obecnie używam SEO by Yoast i chyba jestem zadowolony, a co jeszcze polecacie w obecnie?
Finanse w firmie recently posted..Karta kredytowa dla firm – porównujemy oferty rynku